PP, Vox, ERC ve Bildu, 9,300 milyon Bütçeli bir Covıd Fonunu ‘zorlamak’ için Junts’a katılıyor

Milletvekilleri Kongresi bu 2022 bütçelerinde salgının etkileri için özerk topluluklar telafi etmek 9.362 milyon avroluk yeni olağanüstü bir Covid oluşturulması-19 Fonu içerecek şekilde katılan çok farklı türde partiler Birliği ile sıradışı ve benzeri tuhaf bir Birliği Çarşamba yaşadı.

Junts tarafından önerilen değişiklik, Kongre Bütçe Komitesi’nde Junts’a ek olarak PP, Vox, Esquerra Republicana, Ciudadanos, EH-Bildu ve Coalición Canaria gibi birbirinden farklı ve ideolojik açıdan uzak oluşumların desteğini alarak 2022 Genel Devlet Bütçesi Taslağı’na (PGE) getirilmiştir.

Hükümet partileri (PSOE ve Unidas Podemos) ve PNV karşı çıktı, bu nedenle nihayet parlamento çoğunluğu milletvekili Miriam Nogueras tarafından sunulan Cuntların değiştirilmesine izin verdi.

Böylece, 2022 bütçelerine gelecek yıl için yeni bir olağanüstü fon oluşturulması eklendi; bu, Haziran 2020’te Hükümet tarafından onaylanmış olanlara, 16,000 milyon euro ile donatılmış olanlara ve bu yıl özerk topluluklar için 13,486 milyon olağanüstü fonuna eklendi.

Katalonya% 17 tutacak: 1,600 milyon
Katalonya başına düşen Junts, Covıd fonundan toplamın% 17’sine eşdeğer olan Generalitat de Catalunya ‘ya 1600 milyon avroluk bir miktarın transferini içereceği için değişikliğin onaylanmasını memnuniyetle karşılıyor.

Değişiklik, Dijital Ekonominin erişebileceği metne göre, özellikle ” 2022 yılı için hala devam edecek olan pandemiden kaynaklanan insidansla başa çıkmayı sağlayan olağanüstü bir fonun tahminini” belirliyor.

Değişikliğin dahil edilmesi için bütçe yürütme acil durum fonu’nun 3,362 milyonu, Savunma Bakanlığı’ndan 2,800 milyon Euro reel yatırım ve Ekonomik İşler ve Dijital Dönüşüm Bakanlığı’ndan 3,200 milyon euro daha iptal edilecek

Leave a Comment