Kolombiya’nın kurutulmuş kenevir çiçek pazarında konsolide edilmesi için beş zorluk

Temmuz 2021’de Cumhurbaşkanı Iván Duque, diğer şeylerin yanı sıra Kolombiya’da kurutulmuş çiçeğin ihracatına izin verilen “Esrar kullanımına güvenli ve bilinçli erişim” kararnamesini imzaladı.

Endüstri için yeni bir gelir kaynağı oluşturan bu önlem, faaliyetlerini uygulanabilir ve sürdürülebilir kılmak için gelir elde etmeye başlaması gereken küçük, orta ve büyük üreticiler tarafından kutlandı.

Bununla birlikte, düzenleyici onay olmasına rağmen, sektörün rekabetçi kuru çiçek pazarında kendisini sağlamlaştırmadan önce atması gereken bazı adımlar hala var.

Bu nedenle ve aşırı ticari beklentilerin oluşmasını önlemek için, biyofarmasötik şirketi Avicanna, endüstrinin kısa vadede ele alması gereken beş ana zorluğa dikkat çekti. Doldurulması bir ila üç yıl arasında sürebilen bunlar aşağıdaki gibi bölünmüştür:

1. Ticari köprüler kurmak: her yeni ticari faaliyette olduğu gibi talep yaratmak, güven oluşturmak ve ürünün niteliklerini duyurmak gerekir. Bu gerçekleşene kadar, ülkedeki şirketler için gelir elde eden yeterli alıcı olmayacak.

“Potansiyel bir müşteriyi mahsulleri tanımaya davet etmek, ona ürünle tanışması için örnek bir parti göndermek, cazip bir fiyatlandırma planı tanımlamak ve rekabetçi bir teslimat programı üzerinde anlaşmak, yapılması gereken pedagoji aşamasının bazı örnekleridir. Bütün bunlar, uzun vadede, daha büyük hacimlerde satınalma siparişlerine yol açıyor, “diye açıkladı Avicanna Latam Başkanı Lucas Nosiglia.

2. Lojistik koridorlarının birleştirilmesi: her zaman dikkate alınmayan lojistik kısmı, müşterinin nihai kararında belirleyicidir. Bu yönler Kolombiya’da yeni tanımlandığından, sevkiyatları daha düşük maliyetlerle ve daha kısa sürede yapan ve ulusal ürünlerin çekiciliğini etkileyen başka ülkeler olması mümkündür.

Bunun için, diğerleri arasında evrensel bir paketleme sistemi, güvenilir bir lojistik sağlayıcı, talebe göre bir üretim programı ve çevik bir yasal evrak akışı gibi hususların oluşturulması önemlidir.

3. İthalatçı ülkelerin düzenleyici çerçeveleri: Kolombiya’nın uluslararası alanda en gelişmiş esrar düzenlemelerinden birine sahip olduğu ve bu da ona büyük bir rekabet avantajı sağladığı bilinmektedir; Bununla birlikte, esrar bazlı ürünleri ithal edebilmek için hala düzenleyici zorluklarla karşılaşan birkaç ithalatçı ülke için durum böyle değildir.

Bu nedenle, şirketlerin ve üreticilerin sevkiyatlarını uygulanabilir kılmak için her ülkenin özel düzenlemelerine uyum sağlamaları gerekmektedir.

4. Kalite standartları: yönetmeliklerinkine benzer bir diğer husus, alıcı ülke tarafından ele alınan ürünün yetiştirilmesi ve işlenmesindeki kalite standartları ile ilgilidir ve Kolombiyalı yetiştiricinin bu gerekliliklere cevap vermesi için yatırım gerektirecektir.

5. Sürdürülebilir yetiştirme uygulamaları: Uluslararası kurutulmuş çiçek pazarında rekabet etmek sadece arz ve talebin bir yönü değil, aynı zamanda sürdürülebilirlik bileşenini de göz önünde bulundurmayı gerektirir. Çok sayıda araştırma ve analiz, çağdaş tüketicinin, mal veya hizmetten bağımsız olarak, çevre dostu uygulamalar altında üretilen ürünleri tercih ettiğini göstermiştir.

“Avicanna’dan, dış kaynaklara daha düşük bir müdahaleyi garanti eden en uygun iklim koşullarına sahip organik bir mahsulü birleştirdik. Bu, çevresel hedeflere daha iyi yanıt veren yüksek kalite standartlarına sahip verimli bir üretken kapasite geliştirmemizi sağlıyor “dedi.

Leave a Comment