İNCE KAŞLAR GERİ DÖNDÜ – BU SEFER TARTIŞMALI TRENDDEN BEKLEYEBİLECEĞİNİZ ŞEY ŞU

Şu anda olan moda ve güzellik trendlerine bir göz atarsanız ve 90’ların ve 00’ların başlarının geri döndüğü bir sır değil. Koyu ruj ve bazı Y2K saç stilleri gibi eğilebileceğimiz bazı eğilimler olsa da, ortaokul ve lise günlerimizin geri dönüşlerine layık geri dönüşler veren başkaları da var. Alçak kot pantolonları ve meşhur ince kaşları hatırlıyor musun?

Demişler demek ki, Evet, ince kaşları geri dönüş yapıyoruz, ama tarih tekerrürden ibarettir.

Ünlü kaş uzmanı Joey Healy, “90’ların gerçekleşmesiyle ilgili bir saplantı olduğunu düşünüyorum ve Gen-Z’nin buna, özellikle de tiktok’a odaklandığını görüyoruz” diyor. Instyle’e “Genel bir Y2K estetiği ile kıyafet ve makyajla görüyoruz ve bu takıntının kaşlara öncülük ettiğini düşünüyorum” diyor.

Başka bir ünlü kaş uzmanı olan Rene de la Garza, pandeminin de bu canlanmada rol oynadığını düşündüğünü söylüyor. “Bence insanlar büyümüş, büyümemiş karantina kaşından bıktı” diyor. “Ve şimdi sosyal etkinlikler geri döndü, müşterilerim en çok şekillendirilmiş güzel şekli istiyor, özellikle de çoğu insan maske takıyor.”

Son zamanlarda, ünlüler, özellikle Bella Hadid, kaşlarıyla inceliyor ve inceliyor ve son yirmi yıldır yüce hüküm süren gür, karanlık, Cara Delevingne-esque kaşından yavaşça uzaklaşıyorlar.

Eğilimin yeniden canlanmasına ilk tepkiniz, bir zamanlar kalem ince kemerlerinizi büyütme sürecini acı verici bir şekilde hatırlatmaksa, endişelenmeyin. İnce kaşlar geri dönüş yapıyor ancak bu sefer farklı görünecek ve güzellik uzmanları özellikle heyecanlı.

Benefit Cosmetics’in küresel kaş uzmanı Jared Bailey, “Son birkaç yılda kaşlar kendini ifade etmenin yeni oyun alanı haline geldi ve bunun için buradayım” diyor. “İnsanların Gözleri ve kaşları onların genel bir görünüm için sahne izin verdiğin için kapakları üzerinde şık kalemi teknikleri üzerine soğuk renkleri kullanarak içindir.”

Profesyonel bir makyaj sanatçısı olan Sandra Saenz ve KVD beauty veritas büyükelçisi, trendde de kızgın olmadığını söylüyor. Instyle’e “Birçok insanın ince kaş trendinden uzak durmak istediğini hissediyorum, ancak bu dönemin yeniden canlandığını görmek isterim” diyor.

Bununla birlikte, bu profesyonellerin heyecanına rağmen, eğilim hala çok tartışmalı çünkü aşırı koparma geçmişte birçok insanın kaşlarına zarar vermesine neden oldu. Healy, “Bu, buzlu ruj ve parıltılı göz farı olan 90’ların makyajını denemek gibi değil” diyor. “Tartışmalı çünkü onarılacak çok şey var, bu yüzden Joey Healy Kaş Yenileme Serumu (125 $, amazon.com ) bir numaralı ürünümüz olmaya devam ediyor”diyor. “İnsanların 90’larda yaptıkları hasarı geri almalarına yardım ediyoruz.”

Karışık duygular da bu eğilimin kalıcı yönünden kaynaklanıyor. Saenz, “Saçınızı boyamanın aksine, ince ve kalın kaşlar arasında ileri geri gitmek daha zor, bu da kolayca değiştirebileceğiniz bir şey” diyor.

Bununla birlikte, tüm iyi yaşam dersleriyle, hatalarınızdan ders alırsınız, bu yüzden bu eğilim tam olarak çoğumuzun hatırladığı gibi olmayacaktır.

Garza, “[bu eğilim] konusunda heyecanlı hissediyorum, özellikle de bunun hepimizin korktuğu 90’ların kaşının tam bir tekrarı olmayacağını bilerek” diyor. “Bu sefer, heykelsi, şık ve son birkaç yılın en büyük trendi olan kaş laminasyonunu içeriyor.”

Bailey, “Şu anki ince kaşla, hala biraz yoğunluk görmeyi bekleyebilirsiniz” diyor. “Kaşları inceltme ve onları seyrek ve neredeyse görünmez bırakma günleri geride kaldı.” Healy, Bailey ile aynı fikirde ve kaşların daha sıkı ve daha yapılandırılmış olacağını, ancak yine de her yerde dokuyu vurgulayacağını söylüyor.

VİDEO: Ünlüler Kaşların Tüm Yüzünüzü Nasıl Değiştirebileceğini Gösteriyor

İnce kaşları denemek istiyorsanız, bunu yapmanın birkaç yolu vardır. Anlaşılır bir şekilde taahhütsüz olan ancak daha ince bir kaşın yüzleri için ne yapacağını görmek isteyenler için Saenz, istenmeyen tüyleri bir kapatıcı ile engellemeyi deneyebileceğinizi söylüyor. “Mevcut kaşınızı daha hafif hale getirmek ve boş bir tuval oluşturmak için kaşın üzerine bir kapatıcı uygulayın” diyor.

Bu tekniği yaparken, Bailey bir fırça kullanmak yerine kapatıcıyı okşamayı önerir. “Bu, deriden biraz daha yağlı olma eğiliminde olan saçları örtmenin anahtarıdır” diyor. Benefit Boi-ing Cakeless Concealer (24 $, ulta.com “Cilt tonunuzla aynı tonda bir kapatıcı seçmek, yeni bir şekil oluşturmak için size boş bir tuval verecektir.”

“Bir üs oluşturduktan sonra, KVD Beauty Signature Brow Precision Brow Pencil (22 $, sephora.com ) istediğiniz görünümün ince şeklini oluşturmak için “diye ekliyor Saenz.

Deneysel olan ve evde ince kaş trendini denemek isteyenler için Healy, önce kaşları kırpmayı deneyin diyor. Joey Healy Hassas Kaş Makası (28 $, amazon.com ) kaşları kolaylıkla ve hassas bir şekilde kırpmak için mükemmeldir. “Saç folikülüne zarar vermeden kaşları daha sıkı ve bakımlı hale getirir, çünkü saçları mahvetmiyorsunuz” diyor.

Daha sonra, kaşları gerçek kaş renginizden daha hafif bir kaş jeli kullanarak doldurmanızı söylüyor çünkü saçları çıkarmadan kaşın görünümünü en aza indiriyor. Healy, “Son olarak, kemerin altındaki iyi bir vurgulayıcı, daha fazla saç çıkarmadan size daha fazla kaldırma sağlayabilir” diyor. “Bunu kaşın üstünde, hemen altında yapmaktan hoşlanmıyorum çünkü kaşın net ve temiz görünmesini sağlayacak ve kemerin kaşlarınızı mahvetmeden yüksek görünmesini sağlayacaktır.”

Bununla birlikte, şüpheniz olduğunda, Bailey’nin cildinize veya saçınıza zarar vermeden istediğiniz görünümü elde etmenize yardımcı olabileceğini söyleyen bir profesyonele gitmekten çekinmeyin, böylece her zaman trendlere ayak uydurabilirsiniz.

Leave a Comment