BELLA HADİD ENDİŞESİNİ ANLATIYOR: ‘KENDİ KENDİNE YARDIM VE AKIL HASTALIĞI DOĞRUSAL DEĞİL’

Bella Hadid Salı günü İnstagramına bir dizi selfie gönderdi. Ama bunlar beklediğimiz özçekimlere benzemiyordu. Bella, çoklu fotoğraf setine Willow Smith’in “yeterince iyi hissetmemekten” bahsettiği bir kliple başladı.” Klibi birkaç kez ağlayarak izledi. Fotoğrafların yanında Bella, takipçilerine zihinsel sağlığın kırılganlıkları hakkında kaba ve duygusal bir not yazdı. Yorumlarında herkese “yardım ve akıl hastalığı / kimyasal dengesizliğin doğrusal olmadığını” ve tüm bu duyguların “rollercoaster” gibi hissettiğini hatırlattı.” Bella kendi mücadeleleri ve kırılmaları hakkında açıldı. Gerçeği internette paylaşmanın zorlaştığını söyledi ama istiyor çünkü insanların yalnız olmadıklarını bilmelerini istiyor. Ve Zoë Kravitz’in mesajı gibi, insanlara “Sosyal medyanın gerçek olmadığını” hatırlatmak istiyor.” Bu Bella’nın tam yazısı:

Yeğenim ve ben geçen hafta sonu akıl sağlığının doğrusal olmadığı tüm yollardan bahsediyorduk. O sözler değil, Bella’nın tartıştığı fikir. Bunun için Bella’dan çok etkilendim. Dikkat çekmek istediklerini iddia ettikleri için onu kınayanlar olacağını biliyorum. Ancak bir çöküş içinde olan ya da rollercoaster’larının altta durduğunu hisseden biri, en çok ihtiyaç duyduklarında bunu görecektir. Bu, zihinsel sağlığın öngörülemezliğine geri döner. Bazı günler böyle bir yazı benim için hiçbir şey yapmayacak ve bazı günler bana tam olarak ihtiyacım olan şekilde vuracak. O sanal el ele tutuşmaya ihtiyaç duyana kadar, ne kadar önemli olduğu hakkında hiçbir fikrin yok. Bella’nın ağlayan özçekimleri yayınlama kararını da anlıyorum. Bu hafta zor geçti. Aslında kötü. İnsanlar ile bu hafta mücadele ediyorum. Ben de, izin kişi online Diğerleri sorunları vardı biliyor yayın yapmak istedi. Belki yüzsüz insanlara saldırmak kendilerini daha iyi hissettiriyordu, ama gerçekten bu kadar acı çektirmek istediler mi?

Bella’nın mesajının diğer kısmı, sosyal medyanın gerçek olmamasıyla ilgili, bilmiyorum. Sanırım yüzümüz maviye dönene kadar bunu söyleyebiliriz, ama asla batmayacağından emin değilim. Sosyal medya genellikle en iyimiz veya en kötüsümüzdür. Bella’nın bize bunu hatırlatmasına minnettarım. Ve nereden geldiğini biliyorum çünkü eminim ki insanlar ona sosyal medyasında gördüklerine dayanarak hayatının ne kadar mükemmel olduğunu ”hatırlatıyor”. Ama herkes acı çekiyor ve bu Bella’nın alması için bir riskti. Onun için iyi. Umarım görmesi gerekenler görmüştür.

Leave a Comment